Inšpiratívne

Sima Martausová: Nedokážem sa dlho hnevať a rada odpúšťam

Mamou ešte nie je, ale už sa teší, keď ňou raz bude. Veselá, spontánna, milá a pozitívna. Pesničkárka, ktorá sa teší z drobností každého dňa. Sima Martausová.

Keď som sa dozvedela, že budem robiť pre Poltón klub rozhovor so slávnou Simou Martausovou, mala som pred tým rešpekt. Nakoniec bol spoločný večer veľmi príjemný, veselý (poriadne sme sa nasmiali 🙂 ) a rýchlo utiekol. Pár otázok som jej položila aj špeciálne na blog – o spokojnosti a rodinných koreňoch.

Sima, môj blog sa volá spokojnamamina.sk. Si spokojná? Čo ti takou pomáha byť?

Mamina nie som, ale veľmi sa teším, keď ňou raz budem. Určite po tom veľmi túžim. Ale teraz v živote spokojná som. Mne asi stačí uvedomovať si, za čo môžem byť vďačná. A keď si uvedomím, že som zdravá a živá a ešte mám aj povolanie, ktoré ma baví a ktoré robí šťastnou mňa aj našich fanúšikov, tak nemám prečo byť nespokojná. Veľmi som spokojná. 🙂

Máš nejaké životné motto?

Bohu nič nie je nemožné. To je moje najobľúbenejšie.

V blogu sa venujem aj téme rodinných koreňov – ako nás naše pôvodné rodiny ovplyvnili. Za čo si ty vďačná svojej mame a babke? Ktoré z ich vlastností, postojov by si si chcela odniesť do svojho života?

Júúj, babka aj mamina. 🙂 Veľmi sa mi na nich páči, že majú dobré srdce a schopnosť rýchlo odpúšťať. A toto viem, že aj mám aj ja – nedokážem sa dlho hnevať a veľmi rada odpúšťam. Aj keď sa niečo udeje, nedržím si v sebe dlho hnev. Toto má babka aj mamina, nedržia v sebe negatívne emócie a aj keď niečo príde, tak sa toho veľmi rýchlo zbavujú. Majú v sebe skôr radosť a lásku. A toto cítim, že som po nich zdedila a som za to veľmi vďačná.

Ďakujem! 🙂

Celý rozhovor si môžete pozrieť v archíve relácie Poltón klub na TV LUX. 

 

Tagged , , ,

About Zuzka

Som šťastná a spokojná mamina, ktorá ukazuje, ako sa dá žiť naplnený a radostný život aj s troma malými deťmi. Ako pri tom nestratiť samú seba a nezabudnúť v množstve povinností na to, čo je v celom materstve najdôležitešjie. Môj príbeh si môžete prečítať tu. >>
View all posts by Zuzka →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *